Минулого тижня на чернігівському пляжі «Золотий берег» відбувся другий тур чемпіонату України з пляжного волейболу.
На два дні чернігівський пляж, незважаючи на всі катаклізми, які на нього звалилися (наприклад, до води наразі, через відсутність піску, підійти складно), став «найспекотнішою» точкою України – тут зібралися кращі пляжні волейболісти нашої країни. А пляжний волейбол, як відомо, вважається одним із найсексуальніших видів спорту.
Втім, як-то кажуть, не все було так однозначно… У чоловіків у турнірі взяло участь 16 команд. Однак найтитулованіша чернігівська пара – «бронзові» призери чемпіонату 2016 року Володимир Борисенко й Богдан Татаренко – цього разу виступала у різних командах. Татаренко представляв Хмельницький та грав у парі з чернігівцем Кирилом Клочком, а Борисенко – з Ігорем Гуревичем.
А ось у жіночому розряді заявилися лише 8 пар, при тому, що, як нам пояснив один із суддів чемпіонату Андрій Філоненко, для отримання рейтингових очок необхідно, щоб у турнірі брали участь хоча би 12 команд. Тобто учасниці чернігівського етапу не набирали рейтингових балів. Втім, і без очок перемогти на етапі чемпіонату України – престижно та вдається далеко не кожному. А тому, поки чоловіки вели боротьбу на двох майданчиках для пляжного волейболу, жінки змагалися на полі для пляжного... футболу, де цього дня встановили волейбольну сітку.
Досвід проти молодості
У матчі за вихід у півфінал на вболівальників чекало чернігівське протистояння. Двом юним волейболісткам (обидві дівчини – 2004 року народження) Анастасії Махатадзе та Анастасії Примаченко належало битися з переможницею молодіжного чемпіонату Чернігова з пляжного волейболу 2018 року Ольгою Жулою (1999 року народження) та Наталією Гримуд (1979 р. н.)
Битва почалася з подачі Наталії Гримуд. Махатадзе та Примаченко начебто впорувалися з прийомом, але в дограванні у молодих чернігівок виникали проблеми. Як підсумок – 0:3 на користь Гримуд-Жули на початку зустрічі. Проте Анастасія Примаченко несильною, але точною атакою під задню лінію змогла виграти перше «своє» очко для команди – 2:4 на користь більш досвідченого дуету. Впадало в очі, що команди грали майже без блоку. Причому, за відчуттями з трибуни, якщо Жула і Гримуд просто не вважали за потрібне блокувати удари, то Махатадзе та Примаченко один раз невдало спробувавши переграти у повітрі Ольгу Жулу, вирішили не повторювати цей ризикований прийом.
– Ми не ставили у цій грі блок, бо проти нас грала дитяча команда, з ДЮСШ. Вони грають без блоку, і проти них також немає сенсу ставити блок. Ми дивимося по грі, чи блок потрібний, чи ні, – прокоментувала цю особливість матчу Наталія Гримуд.
Наталія та Ольга досить упевнено вигравали. До третьої зміни сторін і технічного тайм-ауту рахунок став 12:9 на їхню користь, при цьому гра була досить повільною і, що не дуже характерно для жіночого волейболу, малоемоційною. Здавалося, що досвідчена пара намагається здобути перемогу «малою кров’ю», а дві Анастасії не можуть «завестися».
– Можливо, ми грали на 50 відсотків, бо довго чекали на цю гру. У нас була дуже велика перерва, ми трохи засиділися. Суперник дещо розслабляв… – розкаже після гри Наталія Гримуд.
Але все виявилося не так просто. Анастасія Махатадзе відзначається ейсом, скорочуючи розрив до двох очок, а відтак Наталія Гримуд не може впоратися з прийомом подачі Анастасії і просто перебиває м’яч на половину майданчика Махатадзе та Примаченко. 11:12 усе ще на користь Жули і Гримуд, але розрив стає мінімальним!
Однак Наталія Гримуд виправляє власну помилку та обманним ударом під сітку збільшує розрив своєї команди. Гра стає більш емоційною, але точнішими у вирішальних моментах виявляються Ольга і Наталія, котрі й виграють першу партію – 21:13 і 1:0 у матчі.
Друга половина зустрічі почалася з ривка на подачі Наталі Гримуд. Здавалося, двом Анастасіям потрібно взяти тайм-аут, оскільки вони явно «не потрапили» у другу партію, але зробили це юні волейболістки тільки за рахунку 0:6 і лише після підказки з тренерської лави. До моменту першої вдалої атаки двох Анастасій (Махатадзе успішно надурила суперниць, скинувши під сітку) рахунок був уже 7:1 на користь Жули та Гримуд. Як здалося, у юних Махатадзе і Примаченко є непогані задатки: дівчата боролися за м’ячі, іноді непогано «накочували» під задню лінію та обманювали під сітку, але їхнім ударам часто не вистачало твердості руки: снаряд у виграшних ситуаціях потрапляв у сітку й падав на половині поля двох Анастасій. Цього разу явно сильнішими були Гримуд і Жула. 21:4 у другій партії та 2:0 у матчі.
– Наша пара не зіграна, ми ще не знаємо, чи гратимемо разом в інших турах чемпіонату України. Подумаємо, – розповіла про перспективи переможного дуету Ольга Жула.
«Золото» «золотого» пляжу
У підсумку перемогу в чернігівському турі чемпіонату України серед жінок здобули Олена Шипілова та Марина Лісєєнкова з Краматорська, які у фіналі з рахунком 2:1 переграли Олену Прокопенко з Чернігова та Анастасію Лисенко із Сум.
«Бронзу» завоювали Гримуд і Жула. Вони у матчі за третє місце з рахунком 2:0 перемогли ще одну чернігівську пару: Дарину Колотинську та Анастасію Миронцову.
А ось у чоловіків усе склалося вдаліше для чернігівців. «Золото» на пісках «Золотого берега» виграли чернігівці Андрій Марченко та Андрій Сирож, які у фіналі переграли ще одну чернігівську пару – Борисенко-Гуревич – 2:1 (21:13, 15:21, 15:11). «Бронза» дісталася Кирилу Клочку (Чернігів) та Богдану Татаренку (Хмельницький).
Найближчі ігри в чемпіонаті України триватимуть із 13 по 15 липня у Кременчуці – там виявлятимуть сильнішого чоловічі команди. Жінки наступного разу вийдуть на майданчик 20 липня у Кривому Розі.
Спекотний липень для українських пляжників