Збірна Франції у польському місті Лодзь у фіналі Ліги націй-2024 з рахунком 3:1 обіграла команду Японії.

Головним героєм фіналу став діагональний збірний Франції Жан Патрі, який набрав 24 очки за 59% реалізації атак. Також у його активі 1 ейс та 3 блоки.

Франція вдруге стала переможцем Ліги націй. Вперше це сталося 2022 року, коли французи обіграли у вирішальному матчі команду США (3:2). Цього сезону команда Андреа Джані на груповому етапі посіла лише 7-е місце (8 перемог, 4 поразки), але у чвертьфіналі здолала Італію (3:2), а у півфіналі – Польщу (3:2).

Для збірної Японії “срібло” – найкращий результат в історії. Торік команда стала бронзовим призером турніру. На груповому етапі японці посіли 4-е місце, вигравши 9 із 12 матчів. У чвертьфіналі підопічні Філіпа Блана пройшли Канаду (3:0), а у півфіналі були сильнішими за Словенію (3:0).

Збірна Франції отримає за перемогу в Лізі націй 1 млн. доларів призових, Японія заробила 500 тисяч.

Ліга націй-2024. Чоловіки. Фінал

Японія – Франція – 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 23:25)

Бронзові нагороди вибороли господарі фінального раунду Ліги націй – збірна Польщі.