Наприкінці травня – початку червня 2018 року в Україну завітає справжнє волейбольне свято.
У Люксембурзі в «Будинку європейського волейболу» пройшли історичні збори керівництва ЄКВ із представниками 26 національних федерацій, які зібралися разом, щоби затвердити основні моменти проведення у 2018 році змагань у «Золотій» та «Срібній лізі» за участю 12 та 8 чоловічих і жіночих збірних відповідно, що прийшли на заміну турніру Євроліги. Такі революційні зміни, на глибоке переконання присутніх, мають відкрити нову епоху розвитку волейболу.
Президент ЄКВ Александар БОРИЧИЧ наголосив на важливості відтворення проведення матчів за схемою «вдома – виїзд», щоби розширити їхню географію в усій Європі: «Такий підхід – найкращий спосіб популяризувати волейбол у якомога більшій кількості країн. Тож я закликаю всіх бути сміливими у своїх зусиллях з розвитку нашого прекрасно виду спорту на місцях. ЄКВ завжди буде підтримуватиме тих, хто в цьому сенсі працюватиме найбільш сумлінно».
Приємно відзначити, що у зв’язку з вищезазначеним у центрі особливої уваги опинився президент ФВУ Михайло Мельник. Це коли голова ЄКВ прямим текстом поставив якість його роботи за приклад іншим. «Торік чоловіча та жіноча збірні України вперше заявилися у турнір Євроліги, і одразу ж виграли титули переможців! Таке історичне досягнення можна вважати справжнім подвигом», - заявив Александар БОРИЧИЧ.
Про загальні ж підсумки роботи на зборах у Люксембурзі й про приємні для нашої країни зміни у календарі «Золотої ліги» розповів безпосередньо голова нашої національної федерації…
- Як відомо, починаючи з наступного року змагання Євроліги будуть проходити у новому форматі, - розповів Михайло МЕЛЬНИК. - Зокрема, по 12 найсильніших за рейтингом чоловічих та жіночих збірних Європи виступатимуть у так званій «Золотій Євролізі». Потрапили туди й обидві команди України. Щоправда, лише через те, що сім збірних у чоловіків та чотири – у жінок, котрі знаходяться в європейському рейтингу вище за наші, будуть брати участь у змаганнях, відповідно, Світової ліги та Гран-Прі. А ось кілька команд, які, після відповідного реформування структур проведення вищезазначених змагань, туди уже не пробилися, заявилися якраз до «Золотої Євроліги». І саме такі потрапили в одні групи з колективами Угіса Крастіньша та Гарія Єгіазарова (дивіться календар ігор). Всі вони у континентальному рейтингу знаходяться вище за українські. Зокрема, чоловіча збірна Словенії цього року виграла другу групу Світової Ліги і навіть судилася з її керівництвом через те, що їй не дозволили стати учасником елітної групи. Команди Нідерландів і Туреччини – теж не подарунки. Ну, а про силу жіночих команд Болгарії та Азербайджану також усім добре відомо.
Звісно, за подібного розкладу, повторити свій цьогорічний успіх обом нашим національним дружинам буде значно складніше. Адже з трьох груп до «Фіналів чотирьох» вийдуть лише їхні переможці й ті збірні, чиї країни прийматимуть вирішальні раунди у себе (в разі, якщо саме вони фінішують на перших місцях, то з їхніх груп вийдуть ті, хто опиняться другими). На зборах якраз визначилося, що чоловічий турнір взялася організувати Чехія, а жіночий – Угорщина. Зате, якщо подивитися на кінцеві варіанти календарів, можна сміливо сказати, що вони для нас дуже вдалі. Чоловіки у заключному матчі прийматимуть Туреччину, а жінки взагалі проведуть вдома три останніх гри! Представники всіх команд наших квартетів уже поставили під відповідними документами свої підписи – отже, вважаю, мені вдалося досягти майже неможливого.
Водночас, поєдинки із сильними збірними Європи допоможуть нам чітко зрозуміти, чого реально варті колективи Угіса Крастіньша та Гарія Єгіазарова. Тим більше, вдалі виступи допоможуть значно поліпшити їхні поточні місця в континентальному рейтингу. Тому, хоч як там було, а виступи у «Золотій Євролізі» однозначно підуть українському волейболу на користь!»
ЗОЛОТА ЄВРОЛІГА
Чоловіки (група В) Жінки (група А)
Словенія Болгарія
Нідерланди УКРАЇНА
Туреччина Азербайджан
УКРАЇНА Португалія
Календар матчів
20.05 Туреччина – Україна Азербайджан – Україна
23.05 Україна – Словенія Болгарія – Україна
26-27.05 Нідерланди – Україна Португалія – Україна
30.05 Україна – Нідерланди Україна – Португалія
2-3.06 Словенія – Україна Україна – Болгарія
6.06 Україна – Туреччина Україна – Азербайджан
Фінал чотирьох – 15-16.06 Фінал чотирьох – 16-17.06