Мова йде про Руслана Осипенка, Андрія Оробка та Дмитра Шаврака.
У світі спортивних подій часом трапляються не лише емоційні перемоги та поразки, але й інші, несподівані, а часом і скандальні моменти. Одним із таких стало рішення гравців волейбольного клубу “Решетилівка” не повертатися до України після участі у матчах єврокубку в Бельгії.
Що сталося?
Волейбольний клуб “Решетилівка” цього року дебютував на міжнародній арені. Підопічні Андрія Левченка заявилися до Кубка виклику – третього за значимістю єврокубкового турніру. В 1\32 фіналу полтавчани двічі на виїзді здолали представника Фарерських островів “Клаксвік” (3:1 та 3:0). А в 1\16 фіналу поступилися бельгійському “Менену” (0:3 та 0:3).
Проте запам’ятається цей дебют “Решетилівки” зовсім іншим.
За інформацією сайту volleyball.ua, по дорозі на матчі 1\16 фіналу з Решетилівки до Бельгії на кордоні представники ТЦК “забрали” пасуючого Миколу Куранова. Далі на зупинці у Польщі автобус покинув центральний блокуючий Руслан Осипенко. А після двох зіграних матчів до України відмовилися повертатися догравальник Дмитро Шаврак та блокуючий Андрій Оробко.
Коментарі
Андрій Оробко
Центральний блокуючий “Решетилівки” Андрій Оробко в інтерв’ю Tribuna.com розповів про те, чому прийняв таке рішення.
– Поясніть, чому ви не повернулися з командою до України та чи збираєтеся повертатися?
– Коли ми їхали на єврокубкову гру в Бельгію, на кордоні нашого ключового гравця забрали в ТЦК, клуб не зміг нічого вдіяти. Зараз він на навчаннях, хоча керівництво розповідало, що у нього все добре і він вдома. До цієї поїздки ми їздили на матчі на Фарерські острови, де даний гравець сказав, що не поїде, оскільки має проблеми з військовими документами, але керівництво запевняло, що все буде добре, а після повернення це питання владнають.
Гравець мав власні упередження, що будуть проблеми на кордоні, і відмовився їхати, після чого керівництво без попередження про наслідки його оштрафувало на немалу суму. В кінцевому результаті він опинився правий...
Пізніше в Польщі на зупинці до нас не повернувся ще один ключовий гравець, і ми зрозуміли, що нормального тренувального процесу та високих досягнень в чемпіонаті та єврокубках не буде, а у клуба будуть проблеми з виїздом і, можливо, ще більш серйозні. Та все ж ми вирішили зіграти єврокубковий матч. Після гри керівництво клубу забрало наші закордонні паспорти і просто зникло. Оскільки це наш особистий і найважливіший документ, який ніхто не має права привласнювати, ми з напарником пішли в поліцію і заявили про викрадення паспортів. Нам не змогли нічим допомогти, окрім того, що дали папери, які підтверджують, що у нас немає закордонних паспортів.
Підсумовуючи, на це рішення вплинула бездіяльність клуба, який запевняв, що все добре. Крадіжка наших паспортів та відсутність головних гравців, проблеми з проживанням у самій Решетилівці через постійні відключення світла у холодну пору та багато інших. Також я маю спортивне громадянство Польщі, і в Україні виступав як легіонер, і мені краще знайти клуб в Європі, ніж повертатись в Решетилівку. В Україну повернусь обовʼязково в найближчому майбутньому”, – сказав Оробко.
Дмитро Шаврак
“Я сподіваюся знайти нову команду, але якщо це не спрацює, я, можливо, піду з волейболу. Коли повернусь в Україну, як тільки закінчиться війна, я, можливо, зможу повернутися в “Решетилівку”.
У будь-якому випадку, я сподіваюся, що клуб продовжить існувати, а інші наші одноклубники залишаться в спокої, що може бути непросто після нашої втечі.
Ми любимо свою країну, тому обов’язково хочемо повернутися. Більшість людей також розуміють наш вибір, хоча мені дзвонили з погрозами, що вони зроблять щось моїй матері, якщо я не повернуся. Але я не хочу ризикувати і воювати”, – сказав Шаврак в коментарі бельгійському виданню KW.
Руслан Осипенко
Сайт volleyball.ua звернувся до Руслана Осипенка з проханням дати коментар, але він відмовився.
“Людина взагалі не має совісті. Бодай допоміг би команді в Бельгії, а потім тікав”, – каже Sport.ua на засадах анонімності людина, причетна до клубу “Решетилівка”.
Заява клубу
Офіційний коментар щодо гравців, які самовільно залишили клуб та не повернулися в Україну ВК “Решетилівка” дала 22 листопада – через тиждень після інциденту, згадуючи лише Андрія Оробка та Дмитра Шаврака.
“Після матчів 1/16 Кубку Виклику, які відбувалися в Бельгії, двоє наших гравців залишили розташування клубу та не повернулися з командою в Україну. Цю інформацію вже поширили низка всеукраїнських ЗМІ.
ВК “Решетилівка” офіційно повідомляє, що це було особистим рішенням цих гравців, яке категорично не підтримує і не поділяє клуб, усі спортсмени та менеджмент.
“Наш клуб діє в межах законодавства. Питання військового обліку, перетину кордону та спортивної дисципліни представників команди – на особливому контролі. Те, що Дмитро Шаврак та Андрій Оробко самовільно покинули спортивний табір і відмовилися повертатися в Україну, тому що вони злякалися – це їх рішення, за яке вони, переконаний, мають понести відповідальність. Оробко сказав, що йому у нас холодно. Так холодно всій країні, обстріли тому причина – війна триває, нагадаю. Також зазначу, що ми не вирішуємо питання з ТЦК, усі в рівних умовах.
ВК “Решетилівка” має з хлопцями чинні довгострокові контракти. Тому якщо вони захочуть з порушенням договору представляти якийсь європейський клуб, ми з Федерацією волейболу будемо розвʼязувати це питання в правовому полі.
Ми рішуче засуджуємо дії цих спортсменів, жоден статус чи професія не звільняють від відповідальності перед своєю державою. Уся команда зараз продовжує тренування на домашній арені, ми й надалі будемо представляти Полтавщину в Суперлізі”, – сказав Сергій Котьман, директор ВК “Решетилівка”.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Президент ФВУ
Президент Федерації волейболу України Михайло Мельник також відреагував на таке рішення гравців “Решетилівки” не повертатися в Україну.
“Нас попереджали – ще один-два таких виїзди, й нам перекриють їх взагалі. А це проблематично, бо в нас судді також часто виїжджають, не лише гравці та тренери. Звичайно, це неприємна ситуація, але що ми можемо зробити як федерація? Не випускати їх? Це теж не вихід, бо втратимо рейтинг.
З іншого боку наша федерація точно не буде підписувати трансфер цих гравців, якщо вони захочуть перейти в інший клуб. Окрім Оробка, в нього польське спортивне громадянство”, – сказав Мельник у коментарі Tribuna.com.