Вчора один з найвідоміших українських волейболістів сучасності Олег Плотницький оголосив про завершення кар’єри у національній збірній України з волейболу.

Догравальнику – 27 років.

Ця новина сколихнула спортивну спільноту й викликала активні обговорення.

Михайло МЕЛЬНИК: “Плотницький заробляє великі гроші, а грати за збірну – ризик отримати травму”

Василь ТУПЧІЙ: “Не нам його засуджувати”

Сьогодні ж портал Sport.ua оприлюднив лист екскапітана національної збірної України з волейболу Олега Плотницького, який він надіслав Федерації волейболу України (ФВУ) у відповідь на виклик до команди ще 19 січня 2025 року.

У своєму зверненні Плотницький поставив низку запитань, відповіді на які були ключовими для ухвалення рішення щодо його участі у складі збірної.

“Прошу надати офіційну інформацію щодо наступного:

Фінансові умови:

– Яким чином фінансується підготовка збірної?

– Які ресурси виділяються для забезпечення гравців та тренерського штабу?

Контрактні зобов'язання:

– Які угоди укладаються між федерацією та спортсменами?

– Які права та обов'язки передбачені для гравців?

Підтримка спортсменів:

– Чи передбачено медичне страхування для гравців?

– Які механізми забезпечують захист інтересів спортсменів у разі конфліктних ситуацій?

Процедура вирішення спорів:

– Як регулюються можливі непорозуміння меж гравцями, тренерами та федерацією?

– Чи існує структура для обговорення та вирішання таких питань?” – йшлося в листі.

лист Олега Плотницького

ФВУ відреагувала на запит, зазначивши, що всі волейболісти, включно з Плотницьким, отримають необхідну інформацію у перший організаційний день збору.

лист ФВУ Олегу Плотницькому

Президент ФВУ Михайло Мельник також відреагував на цей лист.

“Вже тоді я зрозумів, що очікувати на Олега в команді – справа безперспективна, – сказав Михайло Мельник в інтерв’ю сайту sport.ua – Більшість його питань були з серії «дозвольте причепитися». Відповіді на ці питання або були очевидними, або настільки дискусійними, що трактувати може кожен по-своєму.

Всі ми знаємо, що інших джерел фінансування, крім як кошти Мінмолодьспорту, в нас немає. З державної казни нам оплачують все – дорогу, проживання, оренду тренувальних залів, витрати на харчування й екіпірування, добові тощо. Частину витрат з 2021 року взяла на себе компанія “Епіцентр”. У нашій команді не бракувало гравців, які виступали в збірній до 2016 року, тобто до того часу, поки до керівництва ФВУ не прийшла наша команда. Вони підтвердять, що тоді волейболістам ніхто не покривав навіть витрат на переїзди, команда грала в формі, яка на кілька розмірів більша тощо. Переконаний, що ми не зробили нічого надзвичайного, коли всі ці дикі речі усунули. Так, хочеться більшого. Але вимагати від держави і від ФВУ якихось матеріальних преференцій у час війни, яка триває з 2014 року, складно.

Щодо контрактних зобов’язань, то таких у нашій збірній ніколи не було. Підписання угод, які вичерпають чимало правових непопозумінь, зараз готує компанія “Епіцентр”.

Наступне. Без медичного страхування нас би не впустили в жодну країну світу. Так, це не таке страхування, як у “Перуджі”, але основні витрати воно покриває.

Власне, ми були готові надати відповіді на всі ці запитання (і надамо, якщо в когось вони виникнуть) навесні, перед першим збором команди. Про це Плотницького й проінформували.”

Михайло МЕЛЬНИК: “Завдання мінімум – зберегти місце в Лізі націй”