Чоловіча збірна Франції у фіналі олімпійського турніру у Парижі з рахунком 3:0 обіграла команду Польщі.

У першому сеті поляки погано справлялися з прийомом і багато програвали в атаці. А ось у складі французів в атаці були дуже ефективні Жан Патрі (4/5), Бартеламі Шіненьєз (4/4) і Тревор Клевено (3/3). Господарі майданчика реалізували 14 із 16 атак (88%).

Доля другої партії вирішилася наприкінці. Після рахунку 19:19 Бартош Курек ударив в аут, а Леон та Павло Заторський не впоралися з подачами Патрі та Клевено відповідно. Крім того, Клевено реалізував три атаки поспіль – 25:20.

Героєм кінцівки третього сета став Квентін Жоффруа, який вийшов на заміну, який зробив три ейси (19:18, 21:18, 23:18). Після атаки Патрі у Франції було три матчболи, але поляки на подачах Леона два відіграли. Але на третій подачі Леон спрямував м’яч в аут.

Найрезультативнішим гравцем фіналу став діагональний збірної Франції Жан Патрі, який набрав 17 очок. Він реалізував 14 з 20 атак (70%), зробив два блоки та один ейс.

Французи вдруге поспіль виграли Олімпійські ігри. У Токіо-2020 вони під керівництвом Лорана Тіллі у фіналі обіграли збірну росії (3:2). Жан Патрі, Тервор Клевено, Бартеламі Шиненьєз, Ервін Нгапет, Антуан Брізар, Женя Гребенников, Ніколя Ле Гофф, Ясін Луаті, Кевін Тіллі та Бенджамін Тоньютті стали дворазовими олімпійськими чемпіонами.

У Парижі-2024 Франція на груповому етапі обіграла Сербію (3:2) та Канаду (3:0), але поступилася Словенії (2:3). У чвертьфіналі підопічні Андреа Джані пройшли Німеччину (3:2), а у півфіналі були сильнішими за Італію (3:0).

Олімпіада-2024. Чоловіки. Фінал

10 серпня, субота

Франція – Польща – 3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

Нагадаємо, що бронзові нагороди вибороли волейболісти збірної США, які “всуху” перемогли чинних чемпіонів світу – команду Італії (3:0).