Діючий чемпіон країни зазнав першої поразки у сезоні.

«БАРКОМ-КАЖАНИ» - ВК «МХП-ВІННИЦЯ»

3:1 (25:23, 15:25, 25:21, 25:14)

0:3 (23:25, 23:25, 23:25) 

Фактично це був двобій за поточне перше місце у турнірній таблиці, і шанси львівської команди очолити її оцінювалися значно вище. Навіть незважаючи на той факт, що напередодні матчів «МХП-Вінниця» при шести перемогах мала очко переваги над «Барком-Кажанами» (18 проти 17). Однак, як ми вже зазначали, до цього часу підопічні Васіфа Талибова долали аж ніяк не фаворитів сезону, тоді як колектив Угіса Крастіньша вже встиг розібратися і з «Новатором», і з «Серцем Поділля». Та й склад у львів’ян, відверто кажучи, очевидно потужніший за вінницький.

Перший поєдинок ніби підтвердив прогнози: у стартовій партії господарі майданчику, в цілому, діяли злагодніше та продуктивніше. Неможливо було стримати Олега Шевченка, який відзначився 7 разів із загальних у матчі 11. Щоправда, в наступному сеті у них стався дивний провал, бо Артем Скороход, Віталій Кучер і Костянтин Рябуха «прошивали» чужий захист наче ніж крізь масло. Разом із тим в Угіса Крастіньша виникли претензії до роботи зв’язуючого Сергія Євстратова та Юрія Паласюка. У третій партії вони на паркеті вже не з’явилися, натомість Олексій Головень та Олександр Гладенко довіру наставника відпрацьовували на совість. А у Шевченка бомбардирську естафету кваліфіковано перехопили Михайло Бібер та Борис Жуков.

Коли ж у четвертій партії у гостей знову на повну заголосили «гармати» Артема Скорохода (усього в матчі він записав до свого активу 17 очок) та Віталія Кучера (14 очок), у «кажанів» своєчасно активізувався Юрій Семенюк, значно поліпшивши якість блоків (загалом у його активі 12 очок). Та й той таки Бібер не вгамовувався (загалом набрав 14 очок). До того ж вінничани частенько помилялися. Тож «Барком-Кажани» таки довели справу до закономірної, в цілому, перемоги.   

А ось наступного дня сталося зовсім не так, як гадалося. Підопічні Васіфа Талибова провели якісну роботу над помилками, дещо перебудували власні дії і фактично змусили суперників боротися за схемою таких собі «гойдалок». У львів’ян виникли певні проблеми на прийомі, майже не спрацьовував блок, та й подачі летіли не найкращим чином. Вінничани, щоправда, також грішили подібним, але самовідданості їм було не позичати. До того ж у завершенні атак на допомогу Артему Скороходу дуже якісно підключився Денис Данилов (у підсумку перший набрав 14 очок, другий – 13). Тож не дивно, що в кінцівку команди зайшли з потрійним сетболом гостей. Два з них «кажани» спромоглися відіграти, але й тільки.

У другій партії картина протистояння вийшла майже такою ж, з тією лише різницею, що підопічні Угіса Крастіньша тричі втратили нагоди втекли у вирішальний відрив – за рахунків 11:7, 17:14 і, нарешті, 22:19. В останньому випадку Васіф Талибов своєчасно взяв тайм-аут, і «МХП-Вінниця» не лише спромоглася відігратися, а й завдати разючого удару.

Щоправда, напружене протистояння продовжилося. Олег Шевченко та Євген Кісілюк відчайдушно гатили, не шкодуючи долонь своїх, і періодично «Барком-Кажани» виривалися вперед. Останній раз дуже суттєво – 18:15. Проте втримати перевагу не вдавалося. І за рахунку 23:23 два вирішальних розіграші краще відпрацювали вінничани.

Ось так діючі чемпіони країни зазнали «сухої» поразки, а волейболісти МХП «Вінниця» переконливо довели, що очолюють турнірну таблицю зовсім не випадково...

«СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ» - «НОВАТОР»

2:3 (20:25, 25:19, 25:20, 17:25, 11:15)

3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

Ми недарма прогнозували, що у цьому турі обох представників Вінниці очікує складне випробування на міцність. Однак вони його витримали, загалом, добре.

Щоправда, на відміну від «МХП-Вінниця», яка грала у Львові, завдання «Серця Поділля» апріорі виглядало простішим. Бо, по-перше, підопічні Валерія Копилова грали вдома, і по-друге, не проти чемпіона, з лише з бронзовим призером. Тим більше, на відміну від хмельничан, у міжсезоння їм вдалося значно посилитися. Та «Новатор» уже вкотре переконливо довів, що завдяки своєму непоступливому характеру спроможний перемагати будь-кого і будь-де.  

У стартовій партії першого матчу гості одразу ж дали зрозуміти, що прибули до Вінниці не на прогулянку. На відміну від господарів паркету, які задіяли в атаках виключно Володимира Сидоренка (і той таки набрав одразу 9 очок із загальних 22!), від них загроза опонентам йшла звідусіль. І хоча ті не знітилися після «холодного душу» - 1:6 і швидко вирівняли становище – 7:7, ініціативою очевидно володіли хмельничани. Проте в короткій перерві Валерій Копилов вніс продуктивні коррективи, бо початок другого сету залишився уже за «сердечками» - 6:0. Щоправда, Олексій Денін та Андрій Перепадя відповіли  вражаюче, і ось вже – 8:8. Та затим послідували нетривалі «гойдалки», посля чого вінничани, зусиллями того ж Сидоренка та Андрія Горбенка з Олександром Терещуком, знову набрали шість очок поспіль. І свого вже не втратили.

Підбадьорені успіхом, після 16:16 у третьому сеті вони потужно провели його кінцівку і вийшли у матчі вперед. Натомість, у четвертій партії, ведучи 12:10, примудрилися провалитися до 13:18. Артур Гандзій і Денис Вієцький (у підсумку в матчі вони набрали 12 та 11 очок відповідно), за підтримки Богдана Татаренка, провели ці хвилини просто вражаюче, фактично забезпечивши переведення поєдинку на тай-брейк! Ну, а там у «Новатора» несподівано «вистрілили» Владислав Павлюк і Дмитро Козловський. Гідної відповіді на це «сердечки» уже не віднайшли...

Натомість віднайшли наступного дня. Підопічні Романа Ковальчука, здається, витратили задля вищезазначеного успіху забагато сил, тож цього разу вони нерідко помилялися, а «гармата» Володимира Сидоренка (він записав до свого активу 19 очок) била нещадно. І «Серце Поділля» реваншувалося переконливою перемогою, відтіснивши «Новатор» з третьої сходинки у таблиці...

«ШВСМ-СумДУ» - «ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»

1:3 (14:25, 25:22, 16:25, 20:25)

3:2 (25:19, 19:25, 25:21, 18:25, 15:11)

Чудовий шанс випередити обидві вищезгадані команди мала «Юракадемія». В її складі прогресують молоді виконавці, нарешті відчув себе повноцінним лідером на майданчику Андрій Рогожин, дуже корисно діє Андрій Левченко. Цікаво, що за сумою у двох матчів Рогожин загалом написав на свій рахунок 37 очок, а Левченко – 33. Тільки якщо першого дня цього для перемоги вистачило, то наступного – вже ні. Справа в тому, що у складі сумчан також є дует уже досвідчених бомбардирів. І Кирило Лиходід у двох поєдинках загалом відзначився 30 разів, а Артем Нестеренко – 36!

Звісно, що крім заочної дуелі «голеадорів» багато що вирішувалося в інших компонентах гри. І тут є така цікавинка: у переможному матчі харків’яни видали по 14 ейсів та блоків, а у програшному – вже лише 8 та 11 відповідно. Можливо, якраз цього і не вистачило... 

«ФАВОРИТ» - «БУРЕВІСНИК-ШВСМ»

2:3 (25:18, 22:25, 25:15, 14:25, 20:22)

3:2 (22:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:12)

Це було по-справжньому захопливе протистояння, від першої секунди першого же матчу до останньої – другого. Тут можна було побачити все, в тому числі й купу незрозумілих помилок, проте всі вони якось затьмарювалися величезною самовіддачею суперників. Ну, а тай-брейк першого двобою – то взагалі щось! Цікаво, що після точних ударів Миколи Мороза «Фаворит» вигравав – 11:8, проте в підсумку залишився переможеним саме після неточного «пострілу» того ж Мороза.

Натомість наступного дня картина повторилася з точністю до навпаки: гості вели – 10:7, однак далі програли і п’ять очок поспіль, і весь матч...

tablica