«Галичанка» ледь не обіграла «Прометей», а «Волинь» із «Університетом» у своїх двобоях видали валідольну інтригу.

Звітний тур цілком сміливо можна назвати одним із найцікавіших в усьому чемпіонаті. Адже фактично в кожному місті, за винятком Вінниці, команди-суперниці спромоглися розіграти настільки захопливі сценарії очних протистоянь, що від самого дійства та його непередбачуваності аж до заключних розіграшів відверто дух захоплювало!

«ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ» - СК «ПРОМЕТЕЙ»

0:3 (18:25, 19:25, 25:27)

2:3 (18:25, 20:25, 25:17, 25:15, 12:15)

Гравці СК «Прометей», після невиконаного завдання вибороти перший у клубній історії почесний приз, палали бажанням будь-що реабілітуватися перед своїми вболівальниками перемогами над одним із найближчих переслідувачів у Суперлізі. Але оскільки нещодавній кубковий «Фінал чотирьох» широко висвітив очевидні проблеми команди з якісним найближчим резервом, то її наставник Андрій Романович вирішив не ризикувати і задіяв максимально обмежену кількість виконавиць. У першому матчі це спрацювало: бомбардирський доробок тріо найліпших снайперів Катерина Дудник (набрала 16 очок) – Діана Карпець (15 очок) – Дар’я Дрозд (12 очок) дещо перевищив аналогічний показник тернопільської трійки Олександра Міленко (16 очок) – Марина Мазенко (11 очок) – Марія Лозінська (10 очок). А оскільки паралельно трішки продуктивніше відпрацював і захист кам’янчанок на чолі з ліберо Вікторією Дельрос, то успіх гостей, попри третю партію не для слабконервових (господарки майданчику розтринькали потрійний сетбол!), у цілому став закономірним.

Натомість, непримирима боротьба наступного дня ледь не призвела до подвійної невдачі «прометейок». Щоправда, розпочали вони дуже впевнено і, завдяки корисній активності тих же Дудник (у підсумку відзначилася 16 разів), Карпець (15) і Дрозд (13), яких добре підтримали Лайза Фігуейредо (13) і Десіслава Ніколова (10), досить переконливо взяли два перших сети.

Однак у перерві наставник «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ» Віктор Туркула замінив молоду Валерію Дрьомову досвідченою Людмилою Борозновою, і його підопічним раптово вдалося перехопити ініціативу. Знову напрочуд інтенсивно «вистрілювала» Міленко (25 очок), не відставали Мазенко (14 очок, із них 6 – на блоках) та Лозінська (13 очок), а Марта Федик відчайдушно «стелилася» на прийомах. І тернополянки не менш переконливо відігралися. А оскільки в кінцівці четвертої партії прикру й дуже неприємну травму отримала Фігуейредо, то, здавалося, у тай-брейку психологічна перевага буде на боці місцевої команди…

Проте Ганна Єфременко, котра вимушено замінила бразилійку, як кажуть, каші не зіпсувала, а три блоки у виконанні Дрозд остаточно «зачохлили» надії підопічних Віктора Туркули на близький, здавалося, реванш…

Таким чином, СК «Прометей», попри втрату Фігуейредо на невизначений термін, усе ж зберіг у таблиці комфортну лідируючу перевагу. А ось «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» мало не відскочила на четверте місце…

«УНІВЕРСИТЕТ-ШВСМ» - «ПОЛІССЯ-ЖДУ»

0:3 (20:25, 16:25, 19:25)

2:3 (27:25, 17:25, 25:21, 20:25, 14:16)

У першому матчі чернігівкам досить відчутно недоставало одного з головних бомбардирів Ганни Жули, тож хоча «вистрілила» Юлія Камінська (набрала 18 очок), проти спільних зусиль Дар’ї Буткевич (16 очок), Юлії Димар (11 очок) та Анни Шумейко (10 очок) цього виявилося недостатньо. Тим більше, гості рішуче вибили опоненток з прийому, записавши на власний рахунок вагомих 12 ейсів.

Однак наступного дня на прийомах чудили вже обидві команди (рахунок ейсів – 15:12 на користь «Університету-ШВСМ»), а Камінська творила справжні дива, записавши на свій рахунок 35 очок! Її непогано підтримали Ганна Ковальчук (14 очок) та Ольга Жула (10 очок). Проте житомирянки знову вирішили зробити головну ставку на «колективний підряд»: Буткевич відзначилася 24 рази, Димар – 16, а Шумейко та Уляна Котар – по 14. Ну й, нарешті, на тай-брейку Буткевич Камінську уже «перестріляла» - 6:4. Тож і загальна перемога виявилася на боці «Полісся-ЖДУ».

Щоправда, втративши у цьому «трилері» очко, саме його підопічні Анатолія Казьмерчука недорахувалися задля абсолютно ідентичних показників у таблиці з «Галичанкою-ТНЕУ-ГАДЗ». Обидві команди здобули по 16 перемог у 24 зустрічах, однак тернопільська команда набрала при цьому 50 очок, а житомирська – 49…

«ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ» - «ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ»

2:3 (25:22, 25:21, 21:25, 26:28, 10:15)

1:3 (25:27, 29:27, 15:25, 23:25)

У Луцьку шанувальникам волейболу теж було від чого хапатися за серця. Місцевим – через те, що «Волинь-Університет-ОДЮСШ», попри шалену самовідданість її представниць, на очах втрачала останню надію спробувати наздогнати у «регулярці» квартет лідерів. А фанати запоріжанок відчайдушно переживали через той факт, що в разі подвійної невдачі «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» віддалиться від лідируючого квартету уже на небезпечну відстань. Відповідно, протягом двох днів події на майданчику розгорталися майже за правилом «хоч померти, але перемогти!»

Перший поєдинок лучанки розпочали потужніше. Атаки Марини Скрипник (загалом набрала 20 очок), Людмили Осачук (19 очок) і Вікторії Даньчак (14 очок) змушували суперниць частенько помилятися, і коли їхня команда виграла два сети, здавалося, кінцева перемога – справа найближчого часу. Та іншої думки дотримувалися запоріжанки. Завдяки десятку блоків на двох від Ганни Харчинської та Лідії Лучко, вони збили бомбардирський кураж опоненток, а та ж Харчинська (загалом набрала 20 очок), Ксенія Пугач (17), Наталія Луханіна (12), Вікторія Савченко і Олена Грицуняк (по 12) дозволили «Орбіті-ЗНУ-ОДЮСШ» взяти третю партію.

Та все ж, насамперед, підопічні Богуслава Галицького за кінцеву невдачу мають дорікати виключно самим собі. Адже у четвертому сеті вони вели перед – 6:1, але швидко дозволили гостям відновити паритет – 8:8. Далі – 12:8 і 12:12. Зрештою, «Волинь-Університет-ОДЮСШ» мала два матчбола, та не використала. Ну, а в п’ятій партії лучанки, після обнадійливих 8:9, повністю провалили кінцівку…

Натомість наступного дня господарок майданчику сміливо повела за собою Даньчак (загалом набрала 21 очко), але у вирішальній четвертій партії точні удари Харчинської та Пугач (набрали по 16 очок, Пугач 5 із них – на блоках) виявилися більш дієвим аргументом для загальної перемоги. До речі, у тому сеті волинянки мало не створили сенсацію, оскільки зуміли швидко відігратися: після 0:4 та 1:7 стало - 10:10. Далі вони самі вели – 23:22, однак усі заключні розіграші завершилися на користь запоріжанок…

Таким чином, на даний момент «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» збільшила свій відрив від «Волині-Університет-ОДЮСШ» до п’яти перемог і 12 очок. Схоже, із мрією про чергове сходження на п’єдестал Суперліги минулорічні бронзові призерки - волейболістки Луцька - остаточно розпрощалися саме сьогодні…

«БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ» - «ХІМІК»

0:3 (19:25, 21:25, 16:25)

0:3 (19:25, 22:25, 11:25)

Незважаючи на той факт, що більшість основних виконавиць «Хіміка» з’являлися на паркеті лише епізодично, підопічні Євгена Ніколаєва здобули дві перемоги, що називається, на класі. У першій грі 19 очок на свій рахунок записала Оксана Яковчук (щоправда, із відсотком реалізації – менше 30), а в другій, хоча ніхто не набрав навіть і 10 пунктів, серед тих десяти гравців, хто з’являвся на майданчику, відзначилися всі, за винятком лише ліберо Христини Нємцевої…