ВК «Полтавчанка-ПНПУ» та «Аланта» продемонстрували серйозну націленість не пасти у чемпіонаті задніх.

Крім очного протистояння фаворитів Суперліги «Хімік» - СК «Прометей», звітний тур подарував шанувальникам волейболу ще кілька напрочуд захопливих і непередбачуваних поєдинків. При цьому у центрі уваги опинилися обидва дебютанти в елітному дивізіоні – ВК «Полтавчанка-ПНПУ» та «Аланта». Своєю грою вони виказали спроможність боротися за щось більше, ніж просто за виживання у Суперлізі. Натомість, не надто приємні питання виникли стосовно нинішнього потенціалу справжніх її старожилів – «Галичанки-ЗНУ» та «Університету-ШВСМ»…

ПОЛТАВА (СК ПНПУ)

«Університет-ШВСМ» - «Волинь-Університет-ОДЮСШ» - 0:3 (6:25, 21:25, 9:25)

ВК «Полтавчанка-ПНПУ» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 2:3 (20:25, 25:20, 25:17, 21:25, 5:15)

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Університет-ШВСМ» - 3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

«Волинь-Університет-ОДЮСШ» - ВК «Полтавчанка-ПНПУ» - 3:2 (21:25, 25:18, 27:25, 18:25, 15:8)

У Полтаві трапилися одразу дві «п’ятихатки», і обидві – у матчах за участю місцевої команди. Причому в обох випадках її суперниками були колективи, які за своїм потенціалом, здавалося, мали б здобувати досить упевнені перемоги. Натомість, образно кажучи, довелося виривати їх зубами…

Спочатку підопічні Анатолія Воліченка зустрілися зі значно підсиленим у міжсезоння колективом з Рівного. Щоправда, напередодні цього поєдинку полтавки теж отримали дещо несподіване підсилення. Їхній досвідченіший багаторічний капітан Ганна Важинська, котра збиралася завершувати кар’єру і навіть споглядала за перипетіями стартового туру чемпіонату з-за меж ігрового майданчику, таки не витримала і вирішила повернутися. Керівництво клубу, звісно, не стало заперечувати, і у звітному матчі саме очки, набрані Важинською (у підсумку їх назбиралося 12), багато в чому допомогли «Полтавчанці-ПНПУ» кардинально переломити хід боротьби після програного першого сету. Хоча, безумовно, доклали до цього руку також Марина Гулько, Олександра Пономаренко (набрали по 13 очок) і, особливо, Єлизавета Марченко (16 очок).

poltavchanka

Однак, коли запахло «смаженим», стійкість характеру продемонстрували вже підопічні Петра Хілька. Досвідчений наставник вчасно спромігся достукатися до їхньої свідомості та значно перебудувати їхні дії. Відповідно, рівненчанки зуміли знизити відсоток власних помилок до прийнятного мінімуму (насамперед, змістовніше запрацювала в атаках Ганна Єфременко, котра загалом набрала 20 очок), та вибити опоненток з надійного прийому (11 ейсів – тому підтвердження). І хоча в четвертій партії Марченко і Важинська зберігали своїй команді надії до останнього, зв’язуюча опоненток Ангеліна Мірчева «закрила» її саме ейсом. Ну, а на тай-брейку у грі господарок туру стався вже справжній провал…

Наступного дня полтавки добряче попсували нерви вже лучанкам. Узагалі, на фоні достатньої кількості помилок з обох боків, на перший план у кожній партії вийшла атакуюча розважливість провідних бомбардирів суперниць. Ті «вистрілювали» почергово, і справа знову дійшла до тай-брейку. А в ньому, як і днем раніше, підопічні Анатолія Воліченка також не витримали. У кульмінаційні моменти їхній захист дав збій, і ударне тріо «Волині-Університет-ОДЮСШ» Людмила Осачук (загалом набрала 24 очки) – Вікторія Даньчак (20 очок) – Марина Скрипник (18 очок) свого шансу не втратило. Старання ж ударного квартету ВК «Полтавчанка-ПНПУ» Марина Гулько (18 очок) – Єлизавета Марченко (15 очок) – Олександра Пономаренко 13 (очок) – Ганна Важинська (12 очок) дозволили їхній команді розжитися лише очком.

Втім, хоч як там було, а гра волейболісток Полтави заслужила на схвальні відгуки і, судячи з усього, перша перемога колективу Анатолія Воліченка не за горами.

Натомість, гра «Університету-ШВСМ» (щоправда, в його складі були відсутніми лідери минулого сезону – сестри Ганна та Ольга Жули) не порадувала його шанувальників узагалі нічим. Дві поразки, що називається, без варіантів дозволяють поставити щодо справжніх перспектив цієї команди в поточному сезоні жирнючий знак запитання…

ЖИТОМИР (СК ЖДУ)

«Аланта» - «Полісся-ЖДУ» - 0:3 (21:25, 20:25, 17:25)

«Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» - «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - 3:0 (25:11, 25:15, 25:9)

«Полісся-ЖДУ» - «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» - 3:2 (17:25, 20:25, 26:24, 25:18, 18:16)

«Галичанка-ЗНУ» - «Аланта» - 1:3 (25:19, 14:25, 20:25, 14:25)

У Житомирі ж аналогічний знак запитання залишила по собі гра «Галичанки-ЗНУ». Зрозуміло, що втрата у міжсезоння провідного ударного тріо Олександра Міленко – Марина Мазенко – Марія Лозінська, та ще й у компанії з ліберо Тетяною Ротар, не могла не позначитися досить негативно. Однак і зростання більш-менш гідної їм заміни поки аж ніяк не проглядається. Хоча, здавалося, присутність у складі досвідчених виконавиць - зв’язуючої Тетяни Хилюк і діагональної Людмили Борознової – мала б сприяти якнайскорішому «розквіту» талановитих догравальниць Валерії Дрьомової та Марти Федик. Однак…

Зокрема, у протистоянні з «Орбітою-ЗНУ-ОДЮСШ», яке ще торік справедливо вважалося одним із націкавіших та найпринциповіших, нині боротьби не вийшло фактично абсолютно. Досвідчена Антоніна Жук та її партнерки (окремо варто відзначити гідний дебют у складі запоріжанок 18-річної талановитої догравальниці Діани Окоро) «винесли» суперниць просто без варіантів. Відповідно, разом із «Університетом-ШВСМ», після звітного туру «Галичанка-ЗНУ» опустилася на самісіньке дно турнірної таблиці.

І, навпаки, стрибок до її середини звідти зробила «Аланта», котра спромоглася записати до свого активу першу перемогу в Суперлізі саме в протистоянні з тернопільським клубом. Отримавши від Дрьомової та компанії «на горіхи» у стартовому сеті, дніпровська команда не «посипалася» і швидко зробила правильні висновки. Відповідно, змінивши досвідчену зв’язуючу Ольгу Леженкіну на молоду Вікторію Олійник (що цікаво, та відзначилася 6-ма ейсами!), вона дещо несподівано поліпшила колективні взаємодії, і надалі Валерія Соболь (загалом набрала 23 очки), за хорошої підтримки відомої пляжниці Євгенії Баєвої (14 очок), трощила захист тернополянок на різні смаки.

зщдшіінф

Отже, «Аланта», як і «Полтавчанка-ПНПУ», виказала спроможність бути у Суперлізі, так би мовити, своєю серед своїх. І нехай не вводить в оману її попередня поразка від «Полісся-ЖДУ»: оновлена житомирська команда, насправді, володіє потужним потенціалом та, схоже, вже потроху починає втілювати його у реальність. Вражаючий камбек у її захопливому поєдинку з «Орбітою-ЗНУ-ЗОДЮСШ» - яскраве тому підтвердження. Якщо спочатку Антоніна Жук (загалом набрала 28 очок), Вікторія Савченко (18 очок) і Діана Окоро (15 очок), при значно ліпших колективних діях на блоках, зробили шанси запоріжанок на загальну перемогу дуже солідними, то коли підопічні Анатолія Казьмерчука трохи знизили відсоток власних помилок – боротьба одразу ж вирівнялася. Щоправда, «бригада» Гарія Єгіазарова все одна мала закривати всі питання ще у третій партії, бо вела перед – 22:18 і 23:20. Однак далі в її грі щось раптово «зламалося», житомирянки врятувалися, а далі на тай-брейку, завдяки 6-ти очкам Ганни Шумейко із загальних 21 та трохи ліпшим діям на прийомах, вони взагалі вирвали перемогу.

Зараз у чемпіонаті наступає пауза до 9 жовтня, протягом якої на перший план вийдуть два поєдинки СК «Прометей» і «Хіміка» в рамках першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Інші ж команди мають хорошу можливість попрацювати на виправленням недоліків, що висвітили в їхній грі два стартових тури…

Фото: Олег Дубина та Артем Лавренчук