Піднятися на третє місце ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» також підсобив солідний сюрприз з боку «Аланти».

Вдома й стіни не допомагають – саме таким гаслом можна охарактеризувати основні події у звітному турі. Бо вони й справді аж ніяк не допомогли, зокрема, «Галичанці-ЗУНУ» та «Орбіті-ЗНУ-ЗОДЮСШ». У результаті обидві ці команди втратили дорогоцінні очки і, відповідно, багато чого втратили і в турнірній таблиці. Особливо волейболістки Тернополя…

ТЕРНОПІЛЬ (СК ЗНУ №1) 

«Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - «Галичанка-ЗУНУ» - 3:1 (16:25, 25:21, 19:25. 25:20, 18:16)
«Волинь-Університет-ОДЮСШ» - ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» - 1:3 (19:25, 25:20, 23:25, 18:25)

ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:0 (25:21, 25:6, 25:22)
«Галичанка-ЗУНУ» - «Волинь-Університет-ОДЮСШ» - 1:3 (15:25, 21:25, 27:25, 29:31)

Саме зараз, в разі перемог над основними конкурентами, «Галичанка-ЗУНУ» могла потіснити в таблиці обох, піднявшись у ній, нарешті, до провідної групи. Тобто, підопічні Віктора Туркули отримали б нагоду розпочати друге коло регулярного чемпіонату у чудовому настрої та з хорошими перспективами. Однак, попри шалені старання, їм не вдалося втілити їх у позитивні результати. Завадили не менш шалені старання суперниць…

Протистояння тернопільської команди з «Регіною-МЕГУ-ОШВСМ» нагадувало справжні «гойдалки», причому після трьох партій здавалося, що саме «Галичанка-ЗУНУ» буде спроможною на завершальний ривок. Адже багато чого виходило в атакувального тріо: Інна Деніна (у підсумку набрала 19 очок) – Валерія Дрьомова (18 очок) – Марта Федик (17 очок). Тим більше, дещо «підсіла» фізично основний бомбардир суперниць Ганна Єфременко (у підсумку набрала 17 очок). Але в арсеналі рівнянок дещо несподівано віднайшлася інша грізна «зброя» - блоки. І в четвертому сеті Лариса Тимчак (11 очок) із Таїсією Хорольською (12 очок) вдало «зачохлили» солідну частину чужих ударів. А тут ще й дуже вчасно влучила «своє» Анастасія Дударенко (11 очок). Відповідно, поєдинок перекочував у тай-брейк…
А там – знову валідольні «гойдалки». Деніна і компанія розпочали краще – 2:0, 5:2, 9:7… Але потім пропустили контрудар, який мало не став фатальним – 10:13. Своєчасний тайм-аут і заміна з боку Віктора Туркули спрацювали відмінно: «Галичанка-ЗУНУ» не лише врятувалася, але й мала два матчбола – 15:14 і 16:15. Однак… авторками вирішального удару у цьому божевільному «бойовику», все ж таки, стали підопічні Петра Хілька…

Наступного дня тернополянки спрямували міць свого ударного тріо Деніна (відзначилася 31 раз!) – Дрьомова (15 разів) – Федик (16 разів) уже на захисні порядки «Волинь-Університету-ОДЮСШ». Але й тут, що називається, натрапила коса на камінь. Бо у лучанок на повну розчохлили свої «гармати» Марина Скрипник і Вікторія Даньчак (набрали по 19 очок), і ще їх добре підтримала Людмила Осачук (13 очок). Плюс – підопічні Віктора Туркули знову солідно потерпали від чужих блоків. Що цікаво, тут у складі лучанок найбільше відзначилася… зв’язуюча Олена Рудик, яка у цьому компоненті записала до свого активу одразу 7 очок із загальнокомандних 13!

Щоправда, після двох програних сетів, господарки туру зуміли дещо поліпшити якість колективних тактичних дій і, що називається, «на зубах» видряпали третій, хоча поступалися – 9:13, 13:18, 14:20... Тут Віктор Туркула знову взяв тайм-аут та зробив заміну, після чого його підопічні спочатку набрали шість очок поспіль. а потім врятувалися після подвійного матчболу опоненток.

Четверта партія стала суцільною боротьбою нервів, де протистояння відбувалося фактично очко в очко. Тож коли тернопільська команда раптово вирвалася вперед – 21:17, здавалося, що і тут без тай-брейку не обійдеться. Але тепер уже своєчасний тайм-аут узяв наставник луцької команди Володимир Бузаєв, після чого запекла боротьба перекочувала на «більше-менше», і останнє слово там залишилося за гравцями «Волинь-Університету-ОДЮСШ». Таким чином, у турнірній таблиці «Галичанка-ЗУНУ» залишилася на дуже неприємній восьмій позиції, і її відставання від групи лідерів вже є мало не катастрофічним.

А ось як можна долати представниць Рівного та Луцька – наглядно продемонстрував ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ». В обох випадках підопічні Анатолія Казьмерчука змушували опоненток частенько помилятися на прийомах, достатньо чітко й надійно діяли під сіткою (особливо варто відзначити старання Марії Лозінської, яка загалом у двох матчах записала на свій рахунок 23 очки) та на повну використали бомбардирські здібності Марії Проценко, яка «настріляла» 21 очко лучанкам і 20 – рівнянкам.

Щоправда, останні, після виснажливого «бойовика» з тернополянками, виглядали відверто втомленими, через що багато помилялися. Особливо в атаках, де лише у Таїсії Хорольської реалізація склала більше 30 відсотків і, як наслідок, за очками з гри фіаско «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ» вийшло вражаючим – 29:59…

Відповідно, ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» міцно прописався в таблиці на третьому місці, за що, до речі, має подякувати «Аланті», що створила у Запоріжжі солідну несподіванку…

ЗАПОРІЖЖЯ (СК ЗНУ)

«Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» - «Аланта» - 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 18:25, 13:15)

…Коли у стартовій партії дніпрянки почали відверто губитися після потужних ударів Вікторії Савченко (загалом відзначилася 22 рази) та Наталії Луханіної (18 разів), то здалося, що відсутність у складі «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» досвідченішої зв’язуючої Юлії Богмацер буде непомітною й надалі. Однак не так сталося, як гадалося. Бо варто було наставниці «Аланти» Ользі Попович закликати своїх підопічних подавати агресивніше, і під сіткою рухатися мобільніше, як картина протистояння докорінно змінилася. У запоріжанок посипалися помилки на прийомах, «зашкутильгала» якість доводки, і тим же Савченко і Луханіній довелося атакувати з куди більш незручних позицій. А на ці моменти вже пильно чатували Влада Яворська та Вікторія Мосціцька, «зачохляючи» ці удари із завидною регулярністю. Паралельно у потрібні моменти почала забивати Валерія Соболь (у підсумку записала на свій рахунок 15 очок). І на майданчику на всю запалало напружене протистояння з абсолютно рівними шансами на загальний успіх…

У третій партії запоріжанкам вдалося дещо деморалізувати суперниць завдяки активному спалаху під сіткою з боку Лідії Лучко (загалом відзначилася на блоках 8 разів) та Ксенії Пугач. Але в наступному сеті кількість їхніх помилок на прийомах знову стала зашкалювати, і суперницям довелося визначати переможця на тай-брейку.

Там почалися «гойдалки», і стало зрозуміло, що все вирішить перша ж помилка у кульмінаційний момент. Її припустилися запоріжанки – Мосціцька відмінно спрацювала на блоці і, таким чином, оформила «Аланті» дуже важливу перемогу. Адже колектив Ольги Попович показав, що вже досяг того рівня, коли він спроможний гідно конкурувати з визнаними грандами Суперліги. Побачимо, як воно буде у другому колі «регулярки»…

Ну, а «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» за втраченими очками опустилася в таблиці на четверту позицію, пропустивши вперед ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ»…

ЮЖНИЙ (ФСК «Олімп»)

«Університет-ШВСМ» - «Хімік» - 0:3 (14:25, 7:25, 9:25)
ВК «Полтавчанка-ПНПУ» - СК «Прометей» - 0:3 (17:25, 16:25, 21:25)

СК «Прометей» - «Університет-ШВСМ» - 3:0 (25:10, 25:6, 25:8)
«Хімік» - ВК «Полтавчанка-ПНПУ» - 3:0 (25:16, 25:13, 25:16)

Як і передбачалося, в Южному нічого несподіваного не сталося. Безперечні лідери без особливих складнощів почергово переграли обох аутсайдерів чемпіонату, хоча наставники «Хіміка» та СК «Прометей» дали можливість добряче награтися резервісткам.

Тепер же, 10-11 грудня у Кам’янському, на обох лідерів очікують перенесені раніше матчі в рамках 3-го туру змагань, де ті ж «Хімік» та СК «Прометей» почергово поміряються силами з ВК «Полісся-ШВСМ-ЖДУ» та «Галичанкою-ЗУНУ». Буде гаряче?..

superleague ukraine women 2020-2021